POZOR
Všimla jsem si že na nějakých komentářích jsem podepsaná jako siminka. Nedokážu říct proč, jsem totiž normálně uložená jako Samari. Siminka je admin úplně jiného blogu takže... Eh, error? jak? proč? Každopádně se omlouvám pokud jsem tím někoho zmátla. Doufám že se to už nebude opakovat. Nějak. Heh...

Recenze_Accel world

19. května 2014 v 14:47 | Samari |  anime recenze

http://vamosfalardeanime.com.br/wp-content/uploads/2012/11/ac00.jpg
obsahuje spoilery

ZÁKLADNÍ INFO

Příběh se odehrává v budoucnosti, konkrétně roku 2040. Budoucnost je plná technických vymožeností, ale snad nejzajímavější z nich je "obojek" zvaný neuro linker. Lidé ho nosí kolem krku a připojují se s ním k internetu. Mohou tak vstoupnit do virtuálních světů a hrát hry.
Náš hlavní hrdina je malý, tlustý a hlavně smutný kluk kterého všichni šikanují. Jednoho dne ho před tryzniteli zachrání nejkrásnější dívka ze školy a následně mu nabídne program. Brain burst.

Takhle vypadá výuka

Hlavní postavy

DĚJ

A tak se Haruyuki dostává do virtuální hry kde musí bojovat. Za každé vítězství získává body které může utrácet v reálném životě například za zrychlení. Haruyuki není v boji kdovíjak dobrý ale jeho avatar je zvláštní. Jako jediný ze všech má křídla. V Accel world vás čekají hlavně dvě věci- nezáživné bojové scény (hádejte kdo vyhraje? Hlavní hrdina nebo záporák co ubližuje jeho kamarádce?) a fanservice. To jest, Kuroykihime v plavkách, roztomilá holčička, společná koupel, Chiruyi ve sprše....Vlastně mě nic víc teď nenapadá ale bez toho bych se určitě obešla.

Samotná myšlenka dobrá, začátek slibný ale zbytek se vznáší v podivné mlze. Kdo hledá nenáročné a zábavné anime, Accel world je tu pro vás. Ale zase....To že zrovna tahle scéna byla myšlena jako vtip jsem pochopila až ve chvíly kdy do mě řehtající se kamarádka kopla. Čekala jsem od toho víc.

Ale zpět ke hře. Území se dělí na barvy a každému vládne jeden král. Králové jsou nejsilnější hráči z celé hry. Všichni měli level 9. Hra měla skončit v okamžiku kdy některý z hráčů dosáhne desátého levelu. Jediná cesta je taková, že musí zabít ostatní. Králové se však usnesli na tom že zachovají mír, protože pokud někdo zemře v Accel world, hra se navždy odinstaluje. A nikdo o zrychlený svět nechce přijít.

Tím se ale hra stala nedohratelnou.

Kuroykihime

KRESBA

Kresba je pěkná a propracovaná. Roztomilost k anime určitě patří a tady jí rozhodně nešetřili. Nic proti tomu nemám, ale dávám přednost originální a osobité kresbě.

POSTAVY

Co říct...Totiž, nikdo z nich není opravdoý charakter. Hlavní hrdina- Haruyuki Arito žádná velká osobnost není. Ačkoliv je to hlavní postava, obstarává většinu komediálních scén. Uřvaný, místy otravný. Nijak moc mi k srdci nepřirostl. Ale jedno se mu musí nechat. A to, že sbalil nekrásnější holku ze školy. A to se o to ani nesnažil.

Kuroykihime je krásná, chytrá a navíc byla jedním z králů. Po tom co odmítla mír, zabila červeného krále a momentálně je dva roky na útěku. Haruyukiho zachránila vlastně protože věří že dokáže Accel world dohrát. Někdy v polovině seriálu odjede k moří a tehdy u mě hodně poklesla. Ale nebudu zbytečně spoilovat.

Dále tu máme bandu kamarádů, záporáka, roztomilou/ďábelskou příbuznou alias nového červeného krále a pár vedlejších postav co Haruyukimu pomohou. Doufám že netřeba rozebírat.

ORIGINALITA

Accel world je takový starší brácha SAO. Podobná myšlenka, podobné zpracování. Hra kterou nejde dohrát a hra ze které nemůžete odejít.


KONEČNÝ VERDIKT

Někomu se může líbit ale pro mě není. Toho že jsem ho viděla určitě nelituji, ale tím to tak končí. Dobré anime pro menší děti a nenáročné diváky. Hlavně za kresbu a nápad:

45%

Anime jsem viděla na shirai.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama