POZOR
Všimla jsem si že na nějakých komentářích jsem podepsaná jako siminka. Nedokážu říct proč, jsem totiž normálně uložená jako Samari. Siminka je admin úplně jiného blogu takže... Eh, error? jak? proč? Každopádně se omlouvám pokud jsem tím někoho zmátla. Doufám že se to už nebude opakovat. Nějak. Heh...

Zlodějka /třetí díl/

7. dubna 2014 v 17:17 | Samari |  zlodějka (komix)
Po dlouhé době. Je to můj první komix a já se rozhodla ho dokončit stůj co stůj. Namísto té ztracené rodinky jsem vytvořila novou takže postavy jsou odlišné. Musela jsem trošku pozměnit děj takže to bude...Dosti divné.

Užíjte si nejzmatenější komix na světě!
v celém článku


Čekala jsem dlouho. Přišel. Tiše mě pozoroval. Zeptala jsem se jestli mě může dostat pryč. Přikývl. Přímo z žaláře mě přivedl sem. Už to je týden co jsem ho naposledy viděla. Ale dnes se objevil. Těsně vedle mě.

"Proč jsi se neukázal dřiv?" Zeptala jsem se. On se jen tak usmál. "Proč si mě nezavolala dřív?". Vzdychla jsem. "Jsi anděl". Vyznělo to trochu jako konstatování holého faktu, ale spíše jsem se chtěla ujistit. "No, neřikej!" A zase...Smích. Mluvil podivně.
Pak se ale zarazil. "Dobře mě poslouchej, protože už ti to nebudu opakovat. Jsou dva typy andělů. Ti dobří co jenom kecaj o světle, spáše duše a blá blá blá. No a pak jsou ti zlí-" ušklíbl se " a to jsem já. Naším úkol je duši, v našem případě tobe, chránit a plnit tvoje rozmary."
Nadechl se a pokračoval. "Když nějaká duše propadne zoufalství je k ní automaticky vyslán anděl. Jak temný tak světlý. Obvykle si jí přivlastní ten kdo přiletí první. A když se sejdou tak bojují." Přikývla jsem. "A kdo vyhraje ten získá duši, že?" Anděl se zasmál a přikývl. "Chytrá holka. Máš štěstí že jsem tě získal já. Jinak by jsi až do svého konce poslouchala řečičky a tom jak půjdeš do nebe. A tady přichází problém. Nepříjdeš do nebe. Za to že s tvou duší zavážu smlouvu půjdeš do pekla." Zrozpačitěl.
"Anděla jsem si teda představovala jinak." Zase se usmál, zřejmně rád že jsem nechala téma být. Pak přikývl. "Jo, v 21. století budou tyhle hadry in." Nevím co je to in nebo co myslel těmi hadry. "Tak proč se neoblékneš do oblečení pro naší dobu?" Zmateně se na mě podíval. "Vypadám snad na to že mám prachy na to si kvůli každé duši kupovat nový oblečení?" Rezolutně zavrtěl hlavou.
"Přejdeme k smlouvě samotné. Stačí jediné tvé ANO s jsem jen a jen tvůj." Usmál se. "A pak splním každičké tvé přaní." Nemám na výběr. Když odmítnu vrátí mě zpět do vězení. Teoreticky zbývá už jen deset dní do popravy. "Dobře. Udělej to." Nic. Žádná změna. Zmateně jsem na něj pohlédla. Hotovo? To má být vše? Přikývl. "Ode dneška do doby neurčité jsem tvůj. Zemřeš v den kdy tvá duše propadne zkaženosti a......tak dále. Prostě až budeš moc špatný člověk pro tento svět. Pak tě vezmu s sebou."

Chápu. Ale to se nestane. Mám jedinečnou možnost změnit svůj osud. Nebudu špatný člověk! Vím co je to chudoba, hlad, osamění. Postarám se o to aby ze světa nadobro zmizelo. "Svrhneme krále. Stanu se královnou, a vytvořím svět kde nebude nic jako závist a chudoba. Všichni budou žít šťastně....." Zasněně jsem na něj pohlédla. Potměšile se usmíval a přikyvoval. Jistě, něco takového pro něj bude určitě hračka! Pro nás,,,,
"Pak tedy jak si přeješ! Poslední možnost ustoupit...." zašeptal mi do ucha. Měla jsem zlost a vytrhla se mu. "Vím co dělám! Udělám svět lepší! Vězení, šibeníce....Nic už nebude potřeba!"
"Vyvraždíme všechny příslušníky královské linie a šlechtu" rozkázala jsem. "Pozveme všechny na ples a pak je zavraždíme!" Rozmáchle jsem ukázala na místnost. Byly jsme na panství hraběte Drinceho. Těšil se přizni a vlivu mezi aristokraty. Anděl mě pustil. "Ty si to teda představuješ dost jednoduše, jak tak koukám!" Nerozuměla jsem mu. Když pochopil zopakoval. " Oukej, promiň. Z jakýho že jsi století? Zkusím mluvit pomaleji." Otráveně nakrčil nos a pomalu artikuloval. "To ne-pů-jde tak je-dno-duše." Choval se ke mě jako k hlupákovi!
"Co navrhuješ, tedy?" Zasmál se. Už mi to lezlo na nervy. Vysoký, ironický smích. "Já? Ale paní, vy tady dáváte rozkazy!" Vztek mnou lomcoval. "Tak udělej co říkám! Rozešli všem pozvánku jménem hraběte Drinceho."
Tomu už to stejně nebude vadit.Hohohó. Pro ty co to nepochopily s radostí nabídnu vysvětlení. Ale pochybuju že to někdo četl :D. Oká v příštím díle se podíváme zpět za Ellou, Tomem a tím batoletem. Tom po re-vytvoření vypadá jako její otec xD. Připisujte náhlý počet vrásek, prosím jeho starostem s prací...

A brzy se dostaneme k souvislosti mezi Ellou a a Elzou (ta ženská v tomhle díle). A potřebuju vymyslet nějaké jméno pro Anděla. Je to anděl! Má křídla. Ale malinký a černý, takže nejsou moc vidět :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luss^^ Luss^^ | Web | 8. dubna 2014 v 16:27 | Reagovat

Ona je dost děsivá. :-D I to prostředí mě děsi. :-D Ale tak to má být ne? Docela se ji nedivím že souhlasila protože já bych se bála říct ne. :-D Těším se na další dílek.

2 Cilka Cilka | Web | 9. dubna 2014 v 18:40 | Reagovat

Keby si mala väčší pomer stránky a tým pádom by boli fotky väčšie, bolo by to podľa mňa lepšie. Ale samozrejme, každému vyhovuje niečo iné. Lenže ty máš tie fotky tak suprové, že ma až mrzí, že sú také malinkaté xS...
K dielu... Ako som teda spomínala, fotky sú krásne. (ako vždy samozrejme) Lenže text, na tom by si mohla ešte trošku popracovať, pretože mi to ich rozprávanie neprišlo príliš reálne :D. "Anjel" vyzerá teda poriadne... Pfú, ako to nazvať. No, mne je rozhodne nesympatický! :-D
Ale ako, keď to mám zhrnúť, celkom fajn diel, ale prvý a druhý mi prišiel lepší. Asi aj preto, že tu ďalší diel nebol poriadne dlho, tak som sa v tom strácala.

3 holkyhrajouhry holkyhrajouhry | Web | 9. dubna 2014 v 20:52 | Reagovat

Ahojky, díky za návštěvu. Musím teda říct, že se ti to fakt povedlo. Opravdu máš na to talent to je vidět, líbí se mi to moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama