POZOR
Všimla jsem si že na nějakých komentářích jsem podepsaná jako siminka. Nedokážu říct proč, jsem totiž normálně uložená jako Samari. Siminka je admin úplně jiného blogu takže... Eh, error? jak? proč? Každopádně se omlouvám pokud jsem tím někoho zmátla. Doufám že se to už nebude opakovat. Nějak. Heh...

Zlodějka /první díl/

13. února 2014 v 21:20 | Samari |  zlodějka (komix)
Zdravím všechny návštěvníky a jiné lidičky co sem zabloudily. Přidávám první díl svého nového komixu. Právě proto bych vás chtěla poprosit aby jste přivřely očko nad chybami, překlepy nebo tak. Také budu opravdu vděčná za nějakou konstruktivní kritiku. Chápu že na začátku nebudou moc pozitvní ohlasy, ale jsem si jistá že až se probojuju přes prvních pár dílů, můžu se s vaší pomocí zlepšit! Takže, díky moc že můj komix čtete!


v c.č.

__>Prolog, náhodné myšlenky a vzpomínky. Elza, rok 1352
Vstát před svítáním? Abych se postarala o ubohý kousek políčka. Nakrmit pár slepic. Pokusit se ze staré krávy dostat trochu mléka. Co mám to musím prodat na trhu. Doufat že mi sestra Winfesterová dá na dluh. Sehnat za poloviční cenu včerejší máslo. Můžu se podívat na tu látku? Jestli mám peníze? Že nestačí? No dobře, tak já jdu....Když zbude trocha mincí zaplatit si drožkaře. Když ne, nechat se za pár polibků odvést nějakým chlívníkém. To je vaše chalupa, slečno? Ne až ta další....Vyskočit a utéct. Nesmím poslouchat naštvané volání toho chlapa. Franty? Franta, Zdeněk, Honza. Na tom nezáleží, všichni se zdají stejní.
Daně a zaplacení dluhů. Na jídlo nezbylo. Tak zase bez oběda? Všichni říkají že jsem hrozně hubená. Ztrácím se před očima. Ale uvolnit ze své kapsy nějaké drobné za chudinku Elzu? Ne, to ať se raději ztratím úplně.

Sednout si k pletení. Koupí si někdo tu šálu? Asi ne. Sem tam mi ujede očko, a došla mi červená. Místo ní jsem použila růžovou. Třeba to nebude poznat....? Hahaha. Jak jsem si tohle mohla myslet? Pláč nad několika zbytečnými dny práce. Chvíly si odpočinout.
K večeři plátek okoralého chleba se sýrem. Nesmrdí už? Na tom nezáleží. Pomodlit se a jít do postele. Brečet nad láskou co mohla být.
Takový je můj život. Den za dnem, týden po týdnu....Má to nějaký smysl? Ztěží. Kdybych to mělo popsat jedním slovem, bylo by to šedá. Fádní šeď. Nechutná posloupnost dní, kdy se nic neděje.

Když ještě žila maminka, vždycky říkavala: Elzo, rozhlédni se kolem sebe! Vždyť svět je tak krásné místo! Stačilo se jen podívat a všude jsem viděla rozkvetlé květiny, slyšela zpěv ptáků a cítila svěžest jara. Svět byl plný roztodivných zvířat a krásných věcí. Smích. Ano, člověk se nemohl neusmívat.
Ale pak maminka zemřela. Kam se poděl zpěv ptáků? Proč odkvetli všechny květiny? Kam zmizelo to barevné jaro? Bezstarostné letní dny? Přišel podzim. Holé stromy a spící krajina. Šeď. Vlhká hlína pod bosýma nohama a pláč. Mnoho, mnoho slz. Byla jsem unavená z pláče, chtěla žít! Kolik krásných předsevzetí a cílů jsem měla....Teď je všechno pryč.
Co se stalo? Falešné úsměvy takzvaných přátel. Když nad tím tak přemýšlím mám chuť křičet. Hloupá, hloupá holka! Věřila jsem že mi chtějí "pomoct". Po tak dlouhém smutku jsem se cítila tak unavená a.....no, ano osaměla. Oni se mě ujali. Byli jiní, nebo se tak alspoň zdáli. Svět najdenou začal být zase vzrušující místo.
______________
Už nikdy své chyby nebudu opakovat.
"Panebože!" křik, zděšení "Ona je zpátky!" "Vrátila se!!" Opovržení, strach. "Ztrať se!" "Co tu chceš?!" Zoufalé volání, jekot
____
"Jsem zpátky....Pro svou pomstu."


__> Kdesy v Appalooských pláních, školní výlet, součastnost


Hlas učitelky, snažící se překřičet rozptýlené děti. "No tak! Poslouchejte...Hej, tady jsem! Tak" řekla jakmile získala jejich pozornost "konečně jsme dorazily. A teď předám slovo našemu průvodci, panu Jakoubkovi". Pokynula hlavou k ležérně opřenému mladíkovy. Kývnul směrem k dětem a usmál se. "Tákže, vítám vás ve Zlenicích. Jde o malou vesničku zrekonstruovanou a otevřenou pro veřejnost. Zlenice byly v roce 1354 zcela srovnány se zemí a na několik let naprosto zmizely z map" odmlčel se a znova nabral dech "nicméně byly znova vybudovány. A to tak aby byly co nejvíce jako dříve. Vyzkoušíte si tu krmení zvířátek, zkusit vařit s omezenými možnostmi jako lidi tenkrát a zahrajeme si pár her."

"Ale nejdřív vám povím kousek pověsti co se k tomuto místu váže. Dříve tu prý byla upálena dívka co tu žila. Říká se že se její duch vrátil a tuto vesnici zničil. Krom támhletoho anděla nezbylo nic v celku." vzrušené zapištění dětí "Nicméně je to jen pověsť a nic jako duchové není. Vesnice se pravděpodobně stala bojištěm mezi šlechtickými rody v tehdejší válce, kterou nazýváme "revoluční"."
Paní učitelka si odkašlala. "Tak vidíte. A Teď se tedy přesuneme dál. Choďte jen po vyznačených trasách a nevzdalujte se od skupiny!" výhružně se podívala na pihatého chlapce. Rozesmáte děti, doufaje v zábavné odpoledne. Jak taky jinak? Pomyslel si Tomáš Jakoubek. Brigáda průvodce ho bavila. Ale.....Ten anděl. Něvěřil v nadpřirozeno ale ta socha ho zvláštním způsobem přitahovala. Je to přece jen legenda! Zlobil se na sebe.Není přece možné aby se na tak krásném místě stalo něco jako tohle! Uklidnil se. Slyšel nadšené breptání děti. Fajn! Je čas začít! A vedl děti směrem k prvnímu stanovišti.


Komentář Samari
Zlenice je opravdu vesnice (ani to ne, prostě chatařská oblast) nicméně se mi to jméno docela hodilo. Přeci jenom jsme v čechách a budu se snažit sem necpat žádná cizí jména. Platí jak pro místa tak pro postavy. Doufám že to nevadí ^^. Snad se zatím líbilo, doufám že to nebylo moc....divné. Je strašně trapné po sobě něco číst! Zní to hrozně dětinsky a, a.....já nevím, prostě jsem taková nervózní. No radši už končím :D.

Samari 21:19


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 holkyhrajouhry holkyhrajouhry | Web | 13. února 2014 v 22:26 | Reagovat

ty jo nemám slov :-) bombový to je

2 Luss ^^ Luss ^^ | Web | 14. února 2014 v 15:11 | Reagovat

Je to originalní a skvělý! :3

3 Cilka Cilka | Web | 14. února 2014 v 18:24 | Reagovat

Moc sa mi to na prvý diel páčilo, hlavne tie fotky sú krásne. Dej vyzerá byť orignálny, je to niečo iné, čiže určite to čitateľa zaujme. A mňa zaujalo, pritom komixov veľa nečítam. Teda, už skoro žiadne... Pokračovanie! :D

4 simii-sims simii-sims | 14. února 2014 v 21:17 | Reagovat

Je to úžasné ;-) Strašně mi k tomu textu ladí ty fotky, jsou úžasně upravené:)

5 Nindë Nindë | Web | 16. února 2014 v 14:07 | Reagovat

Máš dokonalou grafiku fotek! Fakt tleskám! :)

6 shianae-sims3 shianae-sims3 | Web | 16. února 2014 v 16:00 | Reagovat

Jé to je boží..:) Vypadá to opravdu moc dobře..:) Kostýmy, prostředí, děj, fotky.. prostě všechno..^^ Prostě moc povedené, těším se na další díl..

"Jsem zpátky....Pro svou pomstu." -- To se mi moc líbí..:D

7 desireé. desireé. | Web | 22. února 2014 v 15:30 | Reagovat

Musím začít od začátku...Takže začnu negativem: je pravda, že tam máš nějaké chyby,a le to chápu:). Třeba "Proč odkvetli všechny květiny?"-má tam být odkvetlY, TY květiny, nebo "Pokynula hlavou k ležérně opřenému mladíkovy"-mladíkovi, mladíkovy je přivlastňovací jméno-např. mladíkovy kalhoty:D. Doufám, že si to nebereš moc osobně, ale jen jako zlepšování sebe sama:).
Pozitiva: Jsem strašně ráda, že se přívěh bude odehrávat v českém rpostředí, je to ojedinělé. Já se pořád nemůžu rozhodnout, jesli budu dělat AL v Česku nebo USA:D...Příběh zamoyřejmě ještě úplně nepobírám, ale už trochu tuším:). Musím se přiznat, že tyhle fantasy komixy a celkově věci nejsou moc pro mě, ale ty máš tak dokonalé fotky a hezké psaní, že to ani nevnímám:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama