POZOR
Všimla jsem si že na nějakých komentářích jsem podepsaná jako siminka. Nedokážu říct proč, jsem totiž normálně uložená jako Samari. Siminka je admin úplně jiného blogu takže... Eh, error? jak? proč? Každopádně se omlouvám pokud jsem tím někoho zmátla. Doufám že se to už nebude opakovat. Nějak. Heh...

Zlodějka /druhý díl/

22. února 2014 v 13:24 | Samari |  zlodějka (komix)
Už brzo budu muset vymyslet pro komix rozcestník....To vyřeším jindy. Užíjte si díl :). Je v něm malý timeskip, ale doufám že i tak se v textu vyznáte :D.
v c.č.

__> Na kraji Monlightfalls, Archiv, součastnost

Studování knih patří k jeho práci. Ať se na to Ella dívá z jakéhokoliv úhlu, platí mu za čtení knih. Je to důležité? Asi ano, když je jeho plat vyšší než její mateřská dovolená. Živý rodinu. Ale přesto....Červík pochybností. Přesto by u nich nemusel trávit tolik času.
Co na tom tak miluje? Celá místnost smrdí zatuchlinou. Jeho ruce jsou pokaždé cítit od lepidla. Nekončící pokusy slepit staré knížky. Hladí přebaly knih, viděla jsem ho. Je to jako rituál. Občas si ani nevšimne že tam jsem. Knihy, knihy, knihy. Ale miláčku, je to moje práce! Ano, já vím Tome....
Zaujatě olízl špičky prstů a upřeně hledí do textu. Nepřítomně načmáral poznámku do bločku a konečně odlepil oči od knihy. Projede rychle svůj zápis a usměje se. Sáhne po malé knížečce v kožené vazbě a otevře jí. Po několika odstavcích se zarazí, co to....

__> Náhodná stránka v deníku, rok 1354. Elza.
Je to v pořádku, vážně. Nemusím se nekonečně přesvědčovat že to tak je. Člověk si zvykne na všechno. Jsme nesmírně přizpůsobivý druh. Je jedno jak vzpurný je na začátku. Musí se podřídit. Nemá na výběr.
Správně. Taky jsem si zvykla. Proklínala jsem ptáky kteří posměšně skřehotaly venku. Okno se zdálo nedosažitelně vysoko, celý svět byl ode mne vzdálený....A přesto všechno pokračovalo dál.
Zvykla jsem si na zdejší záchody. Ať jsi jsou jak chtějí nedůstojné bylo to jedno. Člověk se musel vzdát a použít je.
Zvykla jsem si na svoje spoluvězně. Zvlášť on. Nic nedělal. Nemluvil. Nespal. Nejedl. Jen mě pozoroval. Chvěly se mu přitom ruce. Měl tam venku rodinu? Spíš alkohol.
Zvykla jsem si i na jídlo. To bylo možná nejtěžší. Maso je vzácné. A přesto ho je pro královnu dostatek. Lídé jsou nemocní. Říká se že mizí....My jíme zbytky. Už víte kam tím mířím?
Není ani tak těžké sehnat inkoust. Nebojím se že by si někdo moje zápisky přečetl. Pochybuju že tu někdo umí číst. Cítím že jsou v bezpečí víc než kdyby je chránil zámek.
Ale přesto tu je jedna věc se kterou se smířit nedokážu. Nedokážu a nemohu. Dvacet pět dní a dvacet pět nocí. Přesně tak dlouho a budu popravena.
Už to nebude dlouho trvat. Nejsem jako ti směšní psi co příjmou svůj osud ať už zasloužený nebo ne. Podřídí se. Já? Nikdy. Už jenom chvilku. Protože....Protože...
Protože já podvádím.
Tom překvapeně odtrhl oči od stránky knihy. Ben se asi musel splést! Zamumlal. Pak si ještě jednou prohlédl knihu. Listy stránek vypadají úplně jako nové. Žádné plesnivé rohy. Slepené stránky. Rozmazaný nebo vybledlý text. Nějaký vtip? Čekal snad že si budu myslet že jsem objevil nějaký historický dokument?! Ben!
Popadl telefon. Co si ten člověk myslí? "Bene? Bene, ty parchante poslouchej! Můžeš laskavě přestat marnit svůj čas?!Žádal jsem tě abys mi našel nějaké opisy mnichů a záznamy z Fraltského kláštera, víš že mě tlačí ter-" Zlostně křičel do telefonu. Přerušil ho posměšný hlas. "O čem to mluvíš Tome? Hele, co jsi chtěl to jsem přines. A jestli se tam vloudila nějaká jiná knížka tak jako sorry, ale stává se. Nemusíš být hned tak vytočenej."
"Pro-promiň". Vydechl Tom. Prostě omyl. Jsem najednou strašně podráždený. To ho překvapilo. Vždyť vlastně o nic nešlo. Unaveně si mnul volnou rukou kořen nosu. "Hele Tome, měl bys toho pro dnešek nechat. Ňák ses do tý práce hrozně zažral. Ella je doma s malou sama, ne? Nejdřív si vyřeš svoje problémy a pak teprv ječ na svoje kolegy." Řekl Ben a ukončil hovor. Vyřešit svoje problémy....jo?
Znovu vzal mobil do ruky. " Ello?" zeptal se opatrně. "Tome? Kde jsi? Jsem ráda že už jsi na cestě, zrovna jsem chtěla dát Miku spát a-" Promiň Ello. Promiň Miko. "Ell, asi se spozdím, ještě tu mám nějakou práci. Ahoj potom lásko." Chvíly bylo ticho. "Jo, ahoj."
Studování knih patří k jeho práci. Jeho žena patří k jeho životu. A přece mají knížky přednost. Mám ti to za zlé? Asi ano. Proč je to vždycky takhle? Kdybys byl prodavač v supermarketu viděli bychom se víc....
....
Po chvilce ticha zažvatlala Mika. "Táta ňe?" Ella se usmála. "Přesně tak broučku. Táta ne."
Mezitím se Tom vrátil spokojeně k jeho knihám. Zrovna objevil důležitě vyhlížející "účetní" spis mnichů. Deník zatím zůstal s ostatními knihami na zemi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cilka Cilka | Web | 22. února 2014 v 13:48 | Reagovat

Dočítala som to s fakt užasnutým pohľadom... Tento diel bol dosť strašidelný, desilo ma to, aj keď je to iba komix. Tak záhadné a zaujímavé... No, ja len dúfam, že ďalší diel tu bude čo najskôr :-)

2 desireé. desireé. | Web | 22. února 2014 v 15:42 | Reagovat

Téda, ty mně vážně děsíš! Teď jsem zmatená, jestli se to tedy odehrává v Česku, ale nechám se překvapit. Jinak mě zaujalo, že nejde vidět do tváře Elly...

3 Samari Samari | Web | 22. února 2014 v 15:46 | Reagovat

[2]: Nakonec v Česku přímo ne, rozhodla jsem se pro nějakou rozumnou hranici mezi světem The sims 3 a naším. Vymýšlení názvů měst mě ničí.... 8-O

4 shianae-sims3 shianae-sims3 | Web | 22. února 2014 v 17:05 | Reagovat

Parádní.. Líbí se mi ta ponurá atmosféra toho komixu..:) Je to opravdu moc pěkně nafocené i napsané, ten text mě tak vtahuje do děje, až se trochu i bojím..:D Jsem zvědavá na pokračování, snad bude brzy..:)

5 Simii-Sims Simii-Sims | Web | 22. února 2014 v 17:43 | Reagovat

Tak to bylo teda dokonalej díl!
Když to čtu, cítím se dost zajímavě:D.
Moc se těším na další díl:).

6 TSN3 TSN3 | Web | 23. února 2014 v 0:02 | Reagovat

wow! krásně napsané a i fotky jsou velice krásné :) líbí se mi to, jsem zvědavá jak to bude pokračovat :)

7 holkyhrajouhry holkyhrajouhry | Web | 23. února 2014 v 22:31 | Reagovat

wow to je teda mazec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama